YABANCI YATIRIMCININ İLGİSİ ARTTI

YABANCI YATIRIMCININ İLGİSİ ARTTI

Atatürk Havalimanı'na ve İstanbul'un can damaları olan E-5 ve E-6'ya 5'er dakikalık bir konumda yer alan Cornerlife Güneşli projesi yerli ve yabancı yatırımcıların yoğun ilgisini görüyor.

Bir dünya kenti olan İstanbul, yatırımcılar ve turistler için cazibesini her geçen yıl biraz daha artırıyor. İstanbul'un değişim sürecinde öne çıkan bölgelerden biri de Basın Ekspres Yolu. Gelişimi ve yaşadığı değişim ile ikinci Maslak olarak adlandırılan bölge, yerli ve yabancı yatırımcıların cazibe merkezi haline geldi. Bölgede hayata geçirilen Cornerlife Güneşli projesi de, konumu, sunduğu cazip sosyal imkanları ve ödeme kolaylıkları ile yatırımcıların dikkatini çekiyor. Uluslararası otel zincirlerinin yer almak için can attığı bölgede inşaata halindeki otellerin de tamamlanmasıyla toplam otel sayısı 20'ye ulaşacak.

İstanbul'a gelen yerli-yabancı turistlerin bölgedeki otellerde konakladığına dikkat çekilirken, buraya gelen turistler bölgeyi severek konut alma eğiliminde. Cornerlife Güneşli projesi de bu süreçte en çok talep alan proje oluyor.

Yabancı yatırımcı ilgisi arttı
Merkezi konumu ile dikkat çeken bölgeye, son dönemde yabancı yatırımcı ilgisi de oldukça arttı. Atatürk Havalimanı'na ve İstanbul'un can damaları olan E-5 ve E-6'ya 5'er dakikalık bir konumda yer alan Cornerlife Güneşli projesi de anahtar teslimine 6 ay gibi kısa bir süre kalması ile yerli-yabancı yatırımcıların yoğun ilgisini görüyor. 

Cornerlife'ın yüzde 58'i satıldı
TÜİK rakamlarına göre, Türkiye genelinde 1 milyon konut stoğu birikti. Ancak bahsi geçen stok merkezin dışındaki konutlar için geçerli. Basın Ekspres Yolu gibi merkezi lokasyonlarda yer alan nitelikli konutların satışı ise tüm hızıyla devam ediyor. Cornerlife Güneşli projesinin sözcüsü Keleş İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Soner Keleş, "Cornerlife Güneşli olarak projemizin yaklaşık yüzde 58'lik bir bölümünün satışını tamamladık. Projemiz yerli-yabancı yatırımcıların yoğun ilgisini görüyor. Kazançlı bir yatırımın kapısını aralamak isteyen yatırımcılar için son dairelerimizin satışını gerçekleştiriyoruz" diyor.

211 konut ve 22 ticari birim

Cornerlife Güneşli projesi, inşaat sektörünün köklü markaları olan Keleş İnşaat ve Beyaz İnşaat ortaklığı tarafından 211 adet konut ve 21 adet ticari birim olarak inşa ediliyor. 6 ay içinde teslim edilmesi planlanan Cornerlife Güneşli'de A blok 16 ve B blok 15 katlı olup toplamda 211 adet konut ve 22 adet ticari birim bulunuyor. Projede bin metrekarelik Cornerlife Health Clup'ta fitness center, hamam, sauna, soyunma odaları, 150 metrekare büyüklüğünde ise kapalı yüzme havuzu, 45 kişilik cep sineması, kreş vitamin var bulunuyor. 4 bin 900 metrekarelik yeşil alanda ise 300 metrekarelik açık yüzme havuzu, çocuk havuzu, havuz başı kafesi, yürüyüş parkurları, kamelyalar, dönüşümlü basket ve voleybol sahası ve çocuk oyun parkı bulunuyor.
Yorumlar

Top