SEKTÖRDE DIŞ PAZARA AÇILMAK İSTEYENLER 'WWW.BGPNETWORK.COM'DA

SEKTÖRDE DIŞ PAZARA AÇILMAK İSTEYENLER 'WWW.BGPNETWORK.COM'DA

www.BGPnetwork.com, kullanıcılarına değer katmak üzere kurulmuş bir dijital platformdur. Sektör içerisinde dış pazara açılmak isteyen, rekabet avantajlarını oluşturmak ve arttırma amacı güden firmaların, ürün ya da hizmetlerini yurtdışında pazarlayabilmeleri için gerekli olan potansiyel portföyü oluşturmaktadır. 5 bölge ve 120’yi aşan ülkede inşaat sektörüyle ilgili verileri toplayan bgpnetwork.com, proje detaylarını Türkçe ve İngilizce olarak kullanıcılarına sunmaktadır.


www.BGPNetwork.com'un Genel Müdürü Nazlı Kılınç ile yapmış olduğumuz ropörtajımız;

BGPNETWORK platformunu tanıtır mısınız?

BGPnetwork, uzun süren yoğun bir planlama, araştırma ve stratejik oluşum süreci sonrasında 2015 yılı içerisinde, organizasyonumuzun iç pazardaki başarı ve deneyimlerini küresel pazarda da sergilemesinin vakti geldiğine karar verilerek kurulmuştur.

www.BGPnetwork.com, kullanıcılarına değer katmak üzere kurulmuş bir dijital platformdur. Sektör içerisinde dış pazara açılmak isteyen, rekabet avantajlarını oluşturmak ve arttırma amacı güden firmaların, ürün ya da hizmetlerini yurtdışında pazarlayabilmeleri için gerekli olan potansiyel portföyü oluşturmaktadır. 5 bölge ve 120’yi aşan ülkede inşaat sektörüyle ilgili verileri toplayan bgpnetwork.com, proje detaylarını Türkçe ve İngilizce olarak kullanıcılarına sunmaktadır.

Şu anda sistemde 10.000’in üzerinde güncel proje bilgisi ve 15.000’e yakın güncel firma bilgisi bulunmaktadır.

Sistemin kullanıcılara faydaları nelerdir?

Sisteme üye olan firmalar bilgisayar başından şantiye/saha gezileri yapmalarına gerek kalmadan tek tıkla zamandan tasarruf ederek bilgiye ulaşmaktadır.

Kullanıcılar ekranlarından hem proje görüp hem de yurtdışındaki potansiyel müşterilerine ulaşıp satışlarını gerçekleştirebilmektedir. Bu da hem ihracatın artmasına hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamaktadır.

Yani BGPnetwork, kullanıcılarına; hem personellerinin iş takibini kolay sağlaması konusunda hem de dünyadaki inşaat projeleriyle ilgili hızlı, kolay, ulaşılabilir ve güvenilir bilgiler vermektedir.

Sistemimizi hiç tanımayan ya da yeni keşfeden firmalar için söylemek istediğimiz şey: “Çark dönüyor, sisteme ayak uydurmak, geç kalmamak ve global pazarda yer almak istiyorsanız şu an tam zamanı. İskontolu üyelik fırsatlarıyla yanınızdayız..”

Bir kullanıcı sisteme girdiğinde ne ile karşılaşıyor?

Orta Doğu, Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika olmak üzere 5 farklı bölgede hizmet veren www.bgpnetwork.com; en güvenilir ve prestijli inşaat firmalarının imza attığı yatırım maliyeti 15 milyon dolar ve üzeri olan inşaat projelerinin, çözüm ortaklarını ve detaylı bilgilerini kullanıcılarına sunmaktadır. Kullanıcılar, arama seçeneğiyle birlikte ister proje ister firma menülerinden diledikleri kategorilerde filtreleme yapabilmektedir.

“Projeler” menüsüyle ilgili detaylı bilgi vermek gerekirse, herhangi bir projeyi seçtiğimizde şunlar karşımıza çıkmaktadır; proje ismi, bedeli, başlangıç ve bitiş tarihi, aşaması, kategorisi, arsa alanı, kapalı alan metrekaresi, konumu, görselleri ve projeye ait açıklamalara ulaşılabilmekte olup, ilgili projenin çözüm ortakları görülebilmektedir.

“Firmalar” bölümünde ise; ilgili firmanın adı, adresi, telefon ve mail adresi, web sitesi ile birlikte “onay verilmesi halinde” yetkili kişisi firmanın künyesinde yer almaktadır.

Geniş çözüm ortağı seçenekleri (yatırımcı, müteahhit, mimar, iç mimar, peyzaj mimarı, mühendislik/proje yönetimi, statik proje, mekanik proje/taahhüt, elektrik proje/taahhüt, yapı denetimi) ve 5 farklı bölgede ülke, şehir, bölge ve proje lokasyonu olarak “çift yönlü” sorgulama/arama gerçekleştirebilmektedir.

BGPnetwork’te; konut, turizm, mixed-use(karma kullanımlı), ticari, sağlık, idari, eğitim & kültür & spor, altyapı, ulaştırma & iletişim, enerji & petrol & gaz olmak üzere 10 farklı kategori yer almaktadır.

Sektöre ne tür bir hizmet veriyorsunuz?

Bilindiği üzere inşaat sektörü 400’den fazla alt sektöre hizmet vermekte. Biz de BGPnetwork olarak fark yaratmak adına; tüm bu sektörlerde bulunan firmaların yurt dışında istedikleri ülke ve bölgelerdeki inşaat pazar bilgilerine hakim olabilmeleri, iş imkanı bulabilmeleri ve ihracatlarını arttırmaları için portföy hizmet sunuyoruz. İnovatif çözümler, yılların verdiği birikim ve tecrübemizle birlikte sektörün nabzını tutarak doğrudan ya da dolaylı olarak firmalarımızın ihracatını arttırıyor, ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz.

Günde veya haftada kaç tane proje yazıyorsunuz, böyle bir bilgi var mı?

BGPnetwork; güvenilir, kaliteli ve doğru bilgileri en iyi ve güncel şekilde kullanıcılarına ulaştırmak adına devamlı arama, geliştirme ve güncelleme yapan bir ekibe sahiptir. Önceliği doğru ve güncel bilgilere ulaşmak olan içerik editörlerimizin, gün ya da hafta içinde sisteme ekleyecekleri projeler için herhangi bir kota bulunmamakta. Bunun yanı sıra güncel 10.000’in üzerindeki projemizle her zaman kullanıcılarımızın beklentilerini karşılayacak güvenilir, doğru, net ve güncel bilgilerle hizmet vermekteyiz.

Yorumlar

Top