TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DÖNÜşÜM PROJESİNDE GERİ SAYIM BAşLADI!

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DÖNÜşÜM PROJESİNDE GERİ SAYIM BAşLADI!

Türkiye'nin en büyük örnek kentsel dönüşüm projesinde gün sayılıyor. Sur Yapı, Antalya'nın Kepez-Santral bölgesinde 1 milyon 300 bin metrekare alan üzerinde yaklaşık 19 bin konutun yer alacağı yepyeni bir Antalya inşa ediyor. 8 milyar TL'lik yatırım değeriyle Türk ve yabancı yatırımcıların ilgi odağında olan projede ön talep süreci devam ediyor?à

Sur Yapı, Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesini satışa çıkarmayı hazırlanıyor. Kepez-Santral bölgesinde gerçekleşecek projeyle, Antalya'da yepyeni bir şehir kurulacak. Sur Yapı Türkiye'nin uluslararası markası Antalya'nın yeni yüzünün mimarı olacak. 1 milyon 300 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek yaklaşık 19 bin konut için devam eden ön talep sürecine hem Türkiye'den hem yurt dışından yoğun ilgi var.

Yıllık 5 bin kişilik istihdam, 8 milyar TL'lik yatırım değeri

Sur Yapı Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekener, yatırım değeri 8 milyar TL'yi bulan, 8 yıl boyunca yıllık 5 bin kişiye istihdam sağlayacak projenin son durumuyla ilgili bilgi verdi. Barış Ekener, Sur Yapı Antalya projesinin Türkiye'ye ve dünyaya örnek olacağını söyledi. Projedeki ön talep döneminin devam ettiğini belirten Ekener, satışlara başlamak için geri sayımın başladığını kaydetti.

69 İlden 19 binden fazla talep toplandı

Ekener, projeyle ilgili ön talep toplama sürecinin devam ettiğini belirterek, "Henüz tanıtım kampanyasına başlamamamıza rağmen yoğun bir taleple karşılaştık. Proje sadece Antalya'dan değil İstanbul ve Ankara başta olmak üzere İzmir, Bursa, Balıkesir, Eskişehir, Konya, Afyon, Isparta, Denizli ve Mersin dahil 69 ilden talep aldı. Ön talep sayısı şimdiden 19 bini geçti. Bu yatırım şimdiden Türkiye'nin projesi oldu. Antalya'da tüm Türkiye'ye örnek olacak bir şehir kuracağız" dedi.

Ekener, şöyle konuştu: "Büyük heyecan duyduğumuz bir proje. Başladığı andan itibaren Antalya'ya değer kattığını memnuniyetle görüyoruz, bu değerin katlanarak süreceğine inanıyoruz. Kepez-Santral bölgesini dönüştürerek Antalya'nın içinde yeni ve modern bir şehir inşa edeceğiz. Yeni şehirde 19 bin konutun yanı sıra, kültürel alanlar, dev şehir parkı, okullar, kütüphaneler, sağlık tesisleri, spor tesisleri, oteller, alışveriş caddeleri ve alışveriş merkezi yer alacak. Ayrıca modern bir şehirde ihtiyaç duyulan ticaret, finans, alışveriş, nitelikli konut ve toplu ulaşım olanakları en ince

 

detayına kadar tasarlanıyor. Konutların yaklaşık 5 bini hak sahiplerine ait. Öncelikli olarak hak sahiplerinin konutlarını teslim edeceğiz. Projenin 8 yılda tamamlanmasını öngörüyoruz" dedi.

Seçme fırsatı için tam zamanı

Kepez Antalya'nın en hızlı gelişen ilçesi ve 13 yılla en kısa amortisman hızına sahip ilçesi. Kepez'de bulunan projemize ön talepte bulunanların fiyat avantajı ve seçme fırsatı yakalayacağına dikkat çeken Ekener, "Ön talep sürecinden faydalanarak erken alımdan yararlanacak olan konut alıcıları en öncelikli konut seçme ve fiyat avantajından yararlanacaklar" diye konuştu.

Yatırımcının hayali Antalya

Turizmin yıldızı Antalya'nın, Almanya, Belçika, Hollanda ve Fransa gibi ülkelerdeki gurbetçilerin de ilgi odağında olduğunu aktaran Ekener "Proje, Türkiye'deki ikinci evini Antalya'dan alma hayali kuran gurbetçilerimiz için de fırsat olacak. Onlar için Antalya en gözde şehirlerden birisi. Projeyi yurt dışında duyanların talepleri de artmaya başladı." dedi.

Türkiye'nin dünyadaki markası Antalya

"Yurt dışındaki Antalya ilgisinin bu projeyle hareketleneceğini tahmin ediyoruz" diyen Ekener, şöyle konuştu: "Son açıklanan TUİK verilerinden görüleceği üzere yabancıya konut satışında ilk 9 ay rakamlarının toplamına baktığımızda bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artış yaşandı. Yabancıya konut satışında İstanbul'un ardından Antalya ikinci sırada yer aldı. Irak, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Rusya Federasyonu vatandaşları ise en çok yatırım yapanlar arasında üst sıralarda yer aldı. Projemiz de hem konum hem de sağladığı olanaklarla yerliden aldığı talep kadar yabancıdan da talep alacağını düşünüyoruz. Ayrıca Antalya'da yerleşik 15.000 in üzerinde Rus vatandaşı yaşıyor. Antalya'da yerleşik yaşayan Ruslardan da projeye ilgi olacağını düşünüyoruz. Projemizin Yabancıya konut satışında önemli bir yer edineceğini öngörüyoruz. şuana kadar 9 farklı ülkeden ön talep aldık. Antalya, Türkiye'nin dünyadaki markası ve projemiz Antalya'ya değer katacak" dedi.  

Ön talep sayfası linki;

antalya.suryapi.com.tr

Top