KENTSEL DÖNÜşÜM KONGRESİ İÇİN GERİ SAYIM BAşLADI

KENTSEL DÖNÜşÜM KONGRESİ İÇİN GERİ SAYIM BAşLADI

Kentsel dönüşüm sürecini daha iyi bir şekilde anlatmak amacıyla yola çıkan Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresinin bu yıl beşincisi yapılacak. 22 şubat 2018 Perşembe günü Swisssotel'te düzenlenecek zirvede inşaat sektörünün önde gelen temsilcileri kentsel dönüşüm konusunu 5 ayrı oturumda tüm detaylarıyla masaya yatıracak. Kongre kapsamında, bu yıl ilk kez 'Kentsel Dönüşüm Ödülleri' teşvik ödülleri verilecek.

Türkiye gündeminin son yıllardaki en önemli konu başlıklarından biri olan kentsel dönüşüm, 22 şubat 2018 Perşembe günü Swissotel the Bosphorus'ta bu yıl 5.'si düzenlenecek olan Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi'nde ele alınacak. Kongrede Çevre ve şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanından belediye başkanları ve gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri konuşmacı ve konuk olarak yer alacak.


'Kentsel Strateji Doğrultusunda Akıllı şehirler ve Binalar' temasıyla gerçekleştirilecek olan kongrede, sektörel STK'lar açısından kentsel dönüşümün geleceği, kentsel stratejinin ve entegrasyonun kentsel dönüşüm süreci için önemi, kentsel dönüşümün gayrimenkul sektörü açısından geleceği, kentsel dönüşüm sürecinin bileşenleri, kentsel dönüşümün sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik boyutu gibi konular beş farklı oturumda işlenecek.

Kongreyi düzenleyen Management Plus Genel Müdürü Haldun Ersen, kentsel dönüşüm ve kongre ilgili olarak; "2012 yılından 2017 yılının sonuna kadar toplam riskli binaların yüzde 9'unun dönüştürüldüğünü ancak özellikle riskli alan dönüşümlerinin az olduğu belirterek, ülkemizde kentsel dönüşüm sürecinin gelecek 20 yıl içerisinde insani ve ekonomik gelişiminin en önemli ekonomik ve kalkınma lokomotifi olacağı bir gerçektir. Buradan yola çıkarak düzenlemeye başladığımız ve ülkemizde kentsel dönüşüm alanındaki önemli etkinliklerden biri olan "5. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresinde" bu yıl kentsel stratejiye dayalı akıllı şehirleri ve binaları ele alacağız. Yine bu yıl ilk kez düzenlenecek olan kentsel dönüşüm ödül töreninde belediyeleri ve gayrimenkul geliştirici inşaat firmalarını 6 dalda teşvik amaçlı ödüllendireceğiz" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Top